Proje Bazlı Toptan İhtiyaçlarınız İçin Lütfen İletişime Geçin +90 312 474 10 20
Gizlilik Politikası Şartlar ve Koşullar Hakkımızda

Do It Yourself “Kendin Yap” Akımıyla Eşyalarınızı Dönüştürün

Do It Yourself “Kendin Yap” Akımıyla Eşyalarınızı Dönüştürün

Son zamanlarda “Do It Yourself” adını sıkça duyuyoruz. Türkçe karşılığı “Kendin Yap”. Dünya çapında ilgi gören bu akım, Türkiye’de de bir hayli ilgi çekiyor.

Nedir bu D.I.Y yani Kendin Yap akımı?

Kendin yap uzmanların ve profesyonellerin yardımı olmaksızın gerçekleştirilen, bir şeylerin inşaat, tadilat ve tamiratına verilen isimdir. “Kendin yap” terimi ilk olarak 1950’lerde insanların bireysel olarak uygulamayı seçtikleri ev geliştirme projelerini anlatmak maksadıyla kullanılmaya başlanmıştır. Kısaca; eski veya kullanılmayan eşyaları farklı formlara sokarak yeniden değerlendirme diye tanımlayabiliriz. Tamamen el emeğiyle üretilen, çoğu zaman hiç para harcanmadan, evimizdeki malzemeler kullanılarak yapılabilen veya çok az bir bütçeyle yapılabilen hobi ürünleri, boş zamanları değerlendirmek için birebir! Üstelik Kendin Yap ürünleri sadece hobi olmakla da kalmıyor. Akımın ülkemizde de hızlı yayılmasının ardından pek çok kişi sosyal medyanın gücünden faydalanıp ürettiği bu ürünlerin satışını da yapıp gelir elde etmekte. Rakamlar şaşırtıcı gelebilir ama sadece Instagram’dan 44.1 m #diy etiketiyle gönderi bulunmakta. Kısaca Insagram’da Kendin Yap pazarı oluşmuş durumda. Tamamen hayal gücünüze bağlı olarak yapabileceğiniz bu geri dönüşüm ürünleri hem girişimciler için hem de boş zamanlarını kazanca çevirmek isteyenler için bir kazanç kapısı olarak karşımıza çıkıyor.

Ev dekorasyonundan, kıyafete; oyuncaktan, aksesuara pek çok şey yapabiliyorsunuz.

İşte size birkaç tane Kendin Yap fikir önerisi:

*Plastik şişelerden saksı

Pet şişe, CD ve boya ile kolaylıkla yapabileceğiniz bu saksıları yaparken çok eğleneceksiniz.

*Meyve-sebze kasalarından yapabileceğiniz kitaplık

Rahatlıkla marketlerden temin edebileceğiniz bu kasaları, boyama işlemi yaparak yepyeni ve eğlenceli birer kitaplık haline dönüştürebilirsiniz.

*Ponponlardan yapabileceğiniz yumuşacık kilim

Evinizde daha önce yapmış olduğunuz örgülerden kalan yün ipleri değerlendirmek için mükemmel bir fikir.

*Teneke kutulardan yapabileceğiniz oldukça şirin aydınlatma aksesuarları