Proje Bazlı Toptan İhtiyaçlarınız İçin Lütfen İletişime Geçin +90 312 474 10 20
Gizlilik Politikası Şartlar ve Koşullar Hakkımızda

Alüminyum Cephe Kaplama Firmaları

pastedGraphic.png

Cephe kaplamaları özellikle yalıtım ve görsellik açılarından inşaat sektörünün en önemli hizmet alanlarından birisidir. Cephe kaplamaları için iç cephede de dış cephede de çalışmalar yapmak mümkündür. Dekorasyonun önemli parçalarından biri haline gelen cephe kaplamaları, her geçen gün gelişmeler göstererek çok farklı malzemelerle, farklı modeller ve tasarımlarda çalışmalar ortaya konulmasına imkân tanır hale gelmiştir. SNK Yapı Çözümleri olarak bu uygulamaların mekânın kalitesini artırdığının bilincinde olarak uygulamalar gerçekleştirmekteyiz. Fakat bizler de tüm alüminyum cephe kaplama firmaları gibi cephe kaplama işleminin ana amacının yalıtım olduğunu asla unutmadan hizmet vermekteyiz. Çünkü cephe kaplamalarının ana amacı yaşam kalitesini artırmaktır. Dekor, tasarım ve estetik konusundaki performansı sadece uygulamanın artı avantajlarıdır.

Cephe Kaplamanın Önemi Nedir?

Cephe kaplama uygulamasının ana amacı göz önünde bulundurulduğu zaman, seçilecek kaplama malzemesinin şıklığı kadar, binaya sağlayacağı koruma özellikleri de son derece önemlidir. Alüminyum cephe kaplama firmaları profesyonel anlamda hizmet verebilmek için diğer cephe kaplama malzemeleri hakkında bilgi sahibi olmalı, alüminyumu iyi derecede tanımalı ve sizi bu ürüne yönlendirirken geçerli nedenler sunabilmelidir. Çünkü kaplama malzemesi seçimi, binanın ve ortamın durumuna, bir de malzemeden beklentinin ne olduğuna bağlı olarak soruna yönelik çözüm sunabilecek şekilde olmalıdır. Bir cephe kaplama malzemesinden ne beklenir?

  • Amaca hizmet edebilmesi
  • Hava şartlarına dayanıklılık sağlayabilmesi
  • Nem, leke ve zarar görmeye karşı dayanıklı olması
  • Esnek ve hafif oluşu ile uygulamada kolaylık sağlayarak binaya ekstra yük bindirmemesi
  • Isı, ses ve su yalıtımı sağlaması
  • Uygun fiyatlı olması

Alüminyum Cephe Kaplamanın Avantajları Nelerdir?

Alüminyum cephe kaplamaları SNK Yapı Çözümleri olarak en çok tercih ettiğimiz uygulamalardan birisidir. Çünkü alüminyum cephe kaplamalarda kullanılan malzeme büyük paneller halinde üretildiği için uygulaması kolaydır. Üstelik son derece hafif olan bu malzeme binaya ekstra yük bindirmez, silinebilir, bakımı ve temizliği kolay bir malzemedir.  Boya yapılabilen bu malzeme, farklı renklerde cephe kaplama uygulamalarına imkân tanır. Granit ve taş gibi farklı desenlerde çalışmalar uygulanması mümkündür. Hem malzeme maliyeti, hem de uygulama maliyeti açısından son derece avantajlı olan alüminyum, darbe ve dış etkenlere karşı da son derece dayanıklıdır. İşte bu gibi birçok nedenden ötürü cephe kaplamalarında, özellikle de dış cephe kaplamalarında alüminyum sıklıkla tercih edilmektedir. Alüminyumun dış cephelere uygulaması, alüminyum cephe kaplama firmaları tarafından yapılmaktadır.