Proje Bazlı Toptan İhtiyaçlarınız İçin Lütfen İletişime Geçin +90 312 474 10 20
Gizlilik Politikası Şartlar ve Koşullar Hakkımızda

Ankara Isı ve Ses Yalıtım Danışmanlığı Firmaları

pastedGraphic.png

Isı ve ses yalıtım danışmanlığı, bu iki problemin aynı yöntemlerle ve eşzamanlı olarak çözülebilmesinden ötürü tek kalem altında değerlendirilmektedir. Bu alanda danışmanlık veren ve uygulama sağlayan firmalar SNK Yapı Danışmanlık gibi iki kolda da hizmet verebilmekte olabilirler. Hizmet alınacak firma bu çapta çalışan profesyonel bir firma değil ise, Ankara ısı ve ses yalıtım danışmanlığı firmaları gibi firmalardan danışmanlık hizmeti alınarak, uygulama firması tarafından yalıtım işlemi yapılmaktadır. Bu işlemler iç mekanları dışarıdan gelecek gürültüler ve hava şartları gibi olumsuz dış etkenlerden korumak için sıklıkla tercih edilmektedir. Bunun yanı sıra, iç mekan huzuru için de son derece önemlidirler. Ortam içerisindeki yankıyı kesmek, ortam ısısını dengelemek ve yaşam kalitesini yükseltmek adına ortamlar için son derece gerekli ve etkili bir yöntemdir.

Isı ve Ses Yalıtım Danışmanları Ne İş Yapar?

Bu alanda danışmanlık hizmeti veren bir firma, inşa edilmekte olan ya da yalıtım ihtiyacı olan bir bina için ön keşif yaparak, bina eksiklerini, hangi alanlara hangi malzeme kullanılarak yalıtım yapılması gerektiğini belirler. Ankara ili ve çevresinde bu alanda hizmet verecek çeşitli Ankara ısı ve ses yalıtım danışmanlık firmaları bulunmaktadır. SNK Yapı Danışmanlık gibi firmalar ön keşif ve gereklilikleri belirledikten sonra, 2. adım olarak uygulama yapabilecek firmalardan teklifler alarak sizlere bu teklifleri sunarlar. Tekliflerin değerlendirilmesi, uygulama sürecinin incelenmesi ve yasal prosedürlerin giderilmesi yine aynı şekilde danışmanlık firması tarafından yürütülmektedir.

Isı ve Ses Yalıtım Hizmetleri

Isı ve ses yalıtımı için Ankara ısı ve ses yalıtım danışmanlığı firmaları gibi birçok danışmanlık firması tarafından en iyi yalıtım malzemesi olarak taş yünü tercih edilmektedir. Bu malzeme tavan gibi fiziksel etkenlerden uzak yüzeylerde rahatlıkla kullanılabilmesine rağmen, aşınmaya ve basınca dirençsiz olması nedeniyle özellikle cephe kaplamalarında kullanılırken kuvvetli bir malzeme ile desteklenmelidir. SNK Yapı Danışmanlık gibi firmalar tarafından danışmanlık hizmetinin yanı sıra uygulama hizmeti de sunulabilmektedir. Uygulama hizmetleri sırasında yüzeyin kullanım koşulları göz önünde bulundurularak, taş yünü üzerine mekana en uygun üst tabaka seçimi yapılarak uygulama tamamlanmaktadır. Yani taş yünü bir kaplama malzemesi olarak değil, seçilecek her hangi bir kaplama malzemesinin altına gözükmeyecek şekilde yalıtım malzemesi olarak kaplanmaktadır.