Proje Bazlı Toptan İhtiyaçlarınız İçin Lütfen İletişime Geçin +90 312 474 10 20
Gizlilik Politikası Şartlar ve Koşullar Hakkımızda

Fibercement Çeşitleri

Fibercement Levhalar Binalara Nasıl Uygulanır?

Fibercement levhalar kendi başlarına bir kaplama malzemesi değildir. Fibercement uygulama yapılırken, yardımcı malzeme ve levhalar ile kaplama yapılması ve kesinlikle tarafımızca verilen yönergelere harfiyen uyulması gerekiyor. Doğru şekilde yapılan dış cephe kaplamaları, hem levhaların arasındaki vidalar ve perçinlerin paslanmasını, hem de istenmeyen şekilde yerlerinden oynamasını engelliyor. Bunların yanında %90’a varan oranlarda dış cephe yalıtımı sağlıyor.

Dış cephe kaplaması yapılırken şu yönergelerin takip edilmesi gerekiyor:

  • Fibercemen kaplama yapılırken, yardımcı ürünler de dahil olmak üzere SNK YAPI imzalı ürünlerin kullanılmasını öneriyoruz. Piyasadaki tüm ürünler ile uyumlu olsalar da, SNK YAPI ürünleri ile uygulandığında fibercement kaplama daha verimli oluyor.
  • Montaj sırasında, levhalar ve izolasyon malzemeleri arasında 20 – 30 cm aralığında bir boşluk bırakılması gerekiyor.
  • Bina montajı sırasında galvanizli ve paslanmaz vidalar kullanmak levhaların ve kaplamanın ömrünü uzatıyor.
  • Fibercement levhaların en önemli özelliklerinden biri pratik olmaları. Duvar oluşturulucaksa uygulama yeri ve şartlarına göre statik hesap yapılması gerekiyor.
  • Levhaların birleşim yerlerinde yükseklik farkı olmamasını sağlamak büyük önem arz ediyor.
  • Montaj sonrası vidaların üstünü akrilik macunla sıvamak, macun kuruyunca zımparalamak görünümü güzelleştiriyor.
  • Düz levha tercihi durumunda montaj sonrası su bazlı boya ile dış cephe boyası yapılabiliyor.

FİBERCEMENT KAPLAMANIN LİDERLİĞE GİDEN ÜSTÜN PERFORMANSI

Dış cephe kaplama dünyası birbiriyle rekabet edebilecek geniş bir seçenek yelpazesine sahiptir. Çoğu kişinin evlerine cephe uygulaması seçerken daha çok estetik cazibeye öncelik verdikleri aşikar. Ancak bunun yapıya sağladığı izolasyon, direnç, mukavemet ve en önemlisi de yatırım aracı olarak düşünülmesi, kullanıcıya avantaj sağlamaktadır. Dış cephe kaplamasında, tüm bunları bir arada sunan ve son dönemlerde en çok aranan kalemlerden biri olan fibercement kaplama, sağladığı yüksek performansla isim yapmaya devam ediyor.

Ticari binalarda ve konutlarda dış cephede kullanılan bir yapı malzemesi olan fibercement, dayanıklı ve esnek bir malzeme olmasının yanında sade bir görselliğe sahip olmasıyla da dikkat çekiyor. Sadeliği kullanıcıyı yanıltmasın. Malzeme, istenen tasarıma göre kolayca şekil alabiliyor ve farklı desenlerle binalara estetik bir görünüm elde etmesinde üstün bir rol oynayabilir. Bu esnek şekillendirilme yapısıyla özellikle yaşadıkları konutlarının görsel güzelliğine önem verenler için fibercement giydirme ile dikkat çekecek, baş döndürücü tasarımlar ortaya çıkartabilmek mümkün.

Özellikle ormanlık arazilerde kullanılan ahşap kaplama, birçok ev sahibinin dış cephesi için kullanmayı tercih ettiği bir malzemedir. Ancak diğer kaplamalara göre çok daha pahalı ve rahatsız edici bir seçenektir. Bunun yerine kullanılabilecek fibercement malzeme ile ahşap kaplamalarda olduğu gibi sıcak ve doğal bir görünüm elde edilebiliyor. Ancak söz konusu kaplamaya göre çok daha dayanıklı ve diğer kaplamalar olan taş ve tuğlaya göre üstün özelliklere sahiptir. Akla gelebilecek her tür mimari ile eşleşebilmesi için çeşitli tasarımları mevcuttur. Ve en önemli özelliği olan dayanıklılık performansına atıfta bulunurcasına oluşabilecek herhangi ısı kaynaklı hasarlara karşı üstün mukavemet gösteriyor. Tüm bunların yanında, uygulanan yapılara çatlama, çürüme, termit saldırıları koruma ve yangına meyilli alanlarda mükemmel bir zırh özelliği katmasıyla en uygun cephe kaplamalarından biri olmaktadır.

Fibercement Kaplama Niçin Tercih Ediliyor?

Düz veya ahşap desenli modelleriyle farklı kalınlık, en ve uzunluklarda üretilebilen fibercement kaplama levhaları, insan ve çevre için zararlı hiçbir kimyasal madde içermiyor. Yağmur ve deniz suyundan etkilenmediği gibi, başta alkaliler olmak üzere, kireç çözücüler hariç her türlü kimyasal maddeye karşı dayanıklı. Deprem karşısında herhangi bir ek risk getirmiyor. Yangına karşı dirençliliği, uluslararası belgelerle de onaylanmış durumda. Sıcak veya soğuk her türlü iklim şartına karşı dayanıklı olan fibercement kaplama, akrilik boyalar ile boyanabildiği gibi, iç mekânlarda dekoratif bir kaplama ünitesi olarak da kullanılabilmekte.

Yapılarınızın iç ve dış cephe kaplamasında bu yüksek teknoloji ürünü levhaları kullanmak için, SNK YAPI’nın https://www.snkyapimarket.com.tr/ sitesini ziyaret etmenizi öneriyoruz.

Fibercement Çeşitleri

Fibercement çeşitlerine bakacak olursak, birçok çeşidi ile karşılaşırız. Fibercement levhaların en önemli özelliği insan sağlığı ile dost yapılardır. Uygulamadan sonra çevreye en ufak bir zarar vermez. Gaz sızıntı ya da levhalarda eğilip, bükülme, deformasyona uğrama gibi talihsizliklerle karşılaşmazsınız. Çünkü SNK YAPI bu konuda son derece profesyoneldir. Bina kaplamasından daha önemli olan insan sağlığını göz ardı etmez. Tam bir kombinasyon içerisinde çalışır. Empati yeteneği güçlü işveren ve ekibi ile binanız modern bir görüntüye sahip olurken aynı zamanda da sağlıklı yapıya sahip olunur.

Çevre dostu fibercement yapılar ile kesinlikle yapı su almaz. Mevsim koşullarından kesinlikle etkilenmezler. Su ile alakalı sorun yaşayan yapılar için çok iyi sonuç verir. Bina ıslanmaz. Tam bir koruma kalkanıyla dış etmenlerden korunur.