Proje Bazlı Toptan İhtiyaçlarınız İçin Lütfen İletişime Geçin +90 312 474 10 20
Gizlilik Politikası Şartlar ve Koşullar Hakkımızda

Fibercement Kaplama Nedir?


Fibercement kaplama nedir sorusuna geçmeden önce fibercement malzemenin içeriğinden bahsetmekte yarar vardır. Çatı yapılarının dışında da kullanılan fibercement malzeme otoklav yöntemi kullanılarak selüloz içerikleri katılarak hazırlanan bir çimento türevidir. Sadece dış cephe kaplamasında kullanılmayan bu ürün aynı zamanda iç kısımların tasarımında da kullanılabilmektedir. Fibercement malzeme düz plaklar halinde üretilerek uygulanmaktadır.

Yapısı itibari ile yanmaya dayanıklı olan bu malzeme aynı zamanda hafif bir üründür. Hafif olması nedeni ile uygulanması kolay olup, binaya aşırı yük bindirmez. Yanmaya dirençli olmasının yanı sıra su geçirmezliği de yüksektir. Dış etkenlere karşı üstün direnç sağladığından tercih edilen bir üründür.

Binalara dış yüzey kaplaması yapılmasının nedenlerinden birisi de ısı yalıtımıdır. Fibercement malzeme bu açıdan da sınıfı geçmiş bir malzeme olup, yüksek ısı verimliliği imkânı sunmaktadır. Isı verimliliğinin yüksek olması tercih edilir olmasına neden olmuştur.

Fibercement malzemeyi ön plana çıkaran bir diğer özelliği de estetik görünümüdür. Farklı levhalar şeklinde üretilebilen bu malzeme farklı renklerde de imal edilebildiğinden binaların hoş bir görünüme sahip olmasını sağlamaktadır. Özellikle iş yerlerinde şık bir görünüm isteyen bina sahipleri bu ürünü tercih etmektedir.

Fibercement malzemenin iç mekanlarda da uygulandığı görülmektedir. Özellikle banyo ya da lavabolarda kullanılan fibercement lam malzemesi şık bir görünüm elde edilmesini sağlamaktadır. Kolay temizlenebilir olması ve kir tutmaması da bir diğer artısıdır.

Fibercement kaplama ses yalıtımı ve ısı yalıtımı için de kullanılabilmektedir. Değişik şekillerde üretilebildiğinden dolayı modern bir görünüm elde etmek isteyen bina sahipleri tarafından tercih edilmektedir.  Yangına dayanıklılık açısından A2 sınıfı yüksek hassasiyete sahip olan bu malzeme yaklaşık yüzyıldan bu yana kullanılmaktadır.

Fibercement uygulaması birçok farklı mekanda karşımıza çıkabilir. Evlerde teraslarda, bahçe duvarlarında, iş yerlerinde bu malzemenin kullanıldığı görülebilmektedir. Fibercement malzeme de üretim şekline göre kendi içinde gruplara ayrılmaktadır. Fibercement cephe kaplama malzemesinin eni 1250 mm olup, bu değer standarttır. Bunun yanı sıra boy olarak 2500 mm ve 3000 mm gibi iki farklı değer bulunmaktadır. Ayrıca isteğe bağlı olarak ara boyutlarda üretim de yapılabilmektedir. Hangi türü olursa olsun fibercement malzemenin belirli bir son kullanım tarihi bulunmamaktadır. Yüksek basınç ve sıcaklık değerlerinde üretildiğinden dolayı zor şartlara karşı dayanıklıdır.

Birçok çevresel şarta karşı tam dayanıklı olan fibercement malzemeler yüzde 25 oranında su emme özelliğine sahip olup, kesinlikle su geçirmemektedir. Birçok açıdan mükemmel bir ürün olan bu malzeme birçok farklı mekanda kullanılmaktadır.

Yapı Kaplama Uygulamalarında Tercih Sizin

Evinizin veya işletmenizin eskimiş, kullanışsız ve modası geçmiş görünüşünden kurtulup çok daha estetik, tüm hava şartlarına karşı korunaklı hale gelmesini istiyorsanız yapı kaplama uygulamasından faydalanmanız gerekir. Yapı kaplama, bir yapının iç ve dış cephe, döşemeler, zemin, tavan gibi tüm alanlarında uygulanarak yapıya değer katmaktadır. Günümüzde yapı malzemeleri üretiminde önde gelen https://www.snkyapimarket.com.tr/ sitesinden iletişime geçip bilgi alarak binalarınızın ömrünü arttırmanın ilk adımını atabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Dış Cephe Kaplama Malzemesi

SNK YAPI olarak; dış cephe kaplama çeşitleri arasında görselliğin yanı sıra en çok dikkat ettiklerimiz arasında materyallerin niteliklerinin artırılması, uzun ömürlülük, kolay erişebilirlik ve yalıtım özellikleri yer almaktadır. Dış cephe kaplamalarında yeni çağın gerekliliklerine uygun materyaller keşfetmenin sonucunda fibercement teknolojisi ortaya çıkmıştır.

Fibercement teknolojisi; tek bir malzemeyle bir çok üstün özelliği içerisinde barındırmaktadır. SNK YAPI olarak; sudan etkilenmeyen, üstün ısı ve su yalıtım özelliği bulunan, içerisinde asbest barındırmayan lifli yapısı ile homojen yapıya sahip olan bu teknolojiyi sizlere sunmaktayız.

Dış cephelerinize adeta bir kumaş gibi işlediğimiz ve şekillendirdiğimiz bu teknoloji ile uzun ömürlü ve yaşam kalitesi yüksek binalar elde etmenizi sağlamaktayız. Firmamızın sahip olduğu; dış cephe kaplamalarında en önemli dekoratif öğelerden birisi olan kat silmerlerini ve saçak altı kaplamalarını kolay kesilebilen ve istenilen renge boyanabilen fibercement dış cephe kaplama levhaları olarak üretmekteyiz.