Proje Bazlı Toptan İhtiyaçlarınız İçin Lütfen İletişime Geçin +90 312 474 10 20
Gizlilik Politikası Şartlar ve Koşullar Hakkımızda

Havalandırmalı Cephe Sistemi

Havalandırmalı Cephe Sistemi

Havalandırmalı cephe kaplama, kaplama ile yalıtım arasında havalandırmalı bir bölme bırakan bina duvarlarının bir kaplama sistemidir. Avrupa akademik topluluğunda binanın yalıtımını sağlamak, istenmeyen ısı köprüleri ve yoğuşma sorunlarını ortadan kaldırmak böylelikle de binanın mükemmel bir termal-hidrometrik davranışınıelde etmek için en etkili sistem olarak kabul edilir. 

Bu sistem ile binanın dış cephesinde, iç tabakanın yanı sıra döşeme kenarlarını koruyan sürekli bir yalıtım elde edilebilir.

Havalandırılmış haznede, ara boşluğun hava tabakasının çevre havasına göre ısıtılması nedeniyle haznede sürekli havalandırma sağlayan “Yığın Etkisi” üretilir. 

Hava giriş ve çıkışını uygun bir şekilde boyutlandırarak, binanın hem dışından hem de dışından gelen su buharının sürekli olarak tahliye edilmesi sağlanır. Böylelikle yalıtımın kuru kalmasını sağlayarak yalıtımın daha iyi bir performans elde edilmesi ve enerji tüketiminde büyük tasarruflar elde edilmesini sağlar. 

Havalandırmalı cephe, binanın enerji tüketiminden tasarruf edilmesine ek olarak, geleneksel sistemlerle inşa edilen binaları etkileyen patolojilerden koruyan duvar veya plakalardaki doğrudan radyasyonları veya kötü havayı ortadan kaldırır.


Havalandırmalı cephe sisteminin avantajlarını birkaç başlık halinde sıralayacak olursak:

*Uzun ömürlüdür, her türlü hava koşullarına dayanır.

*Yazı beklemeden, yıl içerisinde herhangi bir zaman diliminde yaptırılabilir.

*Enerji tüketiminde yüksek tasarruf sağlar.

*Su buharının sürekli olarak tahliye edilmesi sağladığı için yalıtım uzun ömürlü performans gösterir.

*Geleneksel sistemlerle inşa edilmiş duvarlara nazaran daha kolay tamir olanağı sağlar.

*Nemin kolayca emilmesini sağladığı için rutubet oluşumunu engeller.

*Yapı sistemi koruyucu bir tabakaya ihtiyaç duymadan projenizin kullanışlı yüzeyini arttırır.

*Geleneksel ve yapısal parametrelerin olası düzlemsel hatalarının düzeltilmesine izin veren mükemmel düzlemler oluşturur.

SNK Yapı Çözümleri’nde uyguladığımız bu sistem, bir tabakaya ihtiyaç duymadan projenizin kullanışlı yüzeyini artırır. Ayrıca, geleneksel ve yapısal parametrelerin olası düzlemsel kusurlarının düzeltilmesine izin veren mükemmel düzlemler oluşturur. Yüklerini binanın direnç elemanlarına dağıtan güvenli ve hafif bir sistemdir, yükleri dağıtır.