Proje Bazlı Toptan İhtiyaçlarınız İçin Lütfen İletişime Geçin +90 312 474 10 20
Gizlilik Politikası Şartlar ve Koşullar Hakkımızda

İş Güvenliği Malzemeleri Satan Firmalar

İş ve İş Güvenliği

  İş güvenliğini iki ana kola ayıracak olursak bunlardan ilki, risk oranı daha düşük bir işte çalışıyorken olası tehlikelere karşı alınan önlemlerdir. Örneğin bir banka veznedarının bankada çıkan ufak çaplı yangına yangın tüpü ile müdahale etmesi yahut gemi kaptanının, denize düşen bir yolcuyu kurtarmak amacıyla yolcuya can simidi atması vs. gibi.

  İkincisi ve daha çok risk barındıranı ise tamamen kas gücüne dayalı, tehlikeli grupta nitelendirilen meslek gruplarında güvenlik amaçlı alınan önlemlerdir. Bunlara da maden işçisinin baret takması yahut çok katlı inşaatlarda çalışan işçilerin düşmemek için kullandıkları emniyet amaçlı ip ve kemerler olabilir. İş güvenliği bazında en fazla üzerinde durulan işçi güvenliğinin tarihi sanayi devrimine kadar dayanmaktadır.

  1763 Sanayi devriminden bu yana, hızla değişen ve gelişen sanayi ülkelerinin, dünya teknoloji devinimine etkileri göz önünde bulundurulduğunda özellikle kas gücüne ve ağır sanayi iş kollarına artan talebe paralel olarak iş güvenliğine verilen önem de artmıştır. İş ve işçi güvenliği önemli konular olduğu için, iş güvenliği üzerine birçok meslek kolları türemiştir. En yaygın olanlara örnek verecek olursak iş güvenlik uzmanlığı, iş güvenliği üzerine araç-gereç satan firmalar ya da iş güvenliği ve işçi hakları için kurulan kurumlar olurdu.

  İşverenin dikkat etmesi gerekenlerin başında gelen iş güvenliği ve iş güvenliğine bağlı olarak; işçiyi olası vakaları minimum zaiyat ile atlatmak, olası tehlikelerden ve iş kazalarından korumak için bir takım araç ve gereçler gerekmektedir. Baret, iş yeleği, yüz maskesi ya da iş ayakkabıları, akla ilk gelen gereçlerdir. Hem ilgili mağazalardan hem de internet üzerinden kolayca satın alınabilen bu ürünlerin kalite standartları birbirinden değişken olup kaliteli ve iş güvenlik uzmanları tarafından önerilen markalardan alıveriş yapılması gerekir. Ürünü daha ucuza mal etmek amacıyla daha kalitesiz ürün temin eden işverenler aslında bünyesinde iş verdiği işçisinin güvenliğini gasp etmektedir. 

 İş Güvenlik Malzemeleri Satan Firmalar 

  Ülkemiz pazarında bir hayli rağbet gören kalite standartları uygun iş güvenlik araç ve gereçleri belli başlı firmalar tarafından piyasada satışa sunulmaktadır. Bunları örneklendirecek olursak;

 -BURİŞ

 -DEWBest

 -ARZ YANGIN

 -Modülerteknik 

 -GÜVENİŞ

 -PROPAZAR

 -İNTEGRAL

 -ÇÖZÜM

 -ELSAN

 -GÜVENÇ

 -NİLSA GROUP

 -FETİH

 -A KALİTE

 Gibi daha bir çok firma ülkemiz pazarında faaliyet göstermektedir.