Proje Bazlı Toptan İhtiyaçlarınız İçin Lütfen İletişime Geçin +90 312 474 10 20
Gizlilik Politikası Şartlar ve Koşullar Hakkımızda

Sandviç Panel Nedir?

Sandviç Panel Nedir?

Sandviç panel, iki metal arasında poliüretan ya da taşyünü gibi iç dolgu malzemelerinin bulunduğu kompozit yapı ürünleridir. Genellikle çatı ve cephe kaplama malzemesi olarak kullanılmaktadır. Sandviç panellerle yüzey kaplaması yapılır ve bu yapıya oldukça estetik bir görüntü kazandırır. Bu paneller aynı zamanda montaj kolaylığıyla da ön plana çıkmaktadır. Eğer yapılara alternatif ve kaliteli çözümler istiyorsanız, sandviç panellerden yararlanabilirsiniz.

Sandviç Panel Avantajları Nedir?

Sandviç panel avantajları oldukça fazladır. Hızlı montajdan ısı yalıtımına kadar yapılara birçok özellik sunan bu paneller, güçlü yapıların ortaya çıkmasını sağlamaktadır. Sandviç paneller şu avantajları içerir:

Kolay ve hızlı montaj imkanı: Sandviç paneller, geleneksel panel sistemlerinin aksine yapıların ölçülerine göre hazırlanmakta ve bu nedenle de kolay bir biçimde montajlanabilmektedir. Tam uyumlu parçalar olarak kabul edilen bu paneller sayesinde projeler kısa bir sürede teslim edilir. Hal böyle olunca da zamandan tasarruf edilmiş olur.

Isı yalıtımı imkanı: Yapıların kışın ısınması, yazın da serin kalması için şart olan ısı yalıtımı, sandviç panellerle sağlanabilmektedir. Konforlu ortamlar yaratmak amacıyla kullanılan bu yapı malzemesi sayesinde ısı geçişi engellenir. Paneller hazırlanırken kullanılan kaliteli yalıtım malzemeleri sayesinde, yüksek seviyede ısı yalıtımı sağlanabilir.

Ekonomiktir: Sandviç paneller birçok farklı yapı türüne uyumludur. Bu sistemler konstrüksiyon ve montaj zamanından tasarruf etmenizi de sağlar. Bununla beraber sandviç paneller sökülüp tekrar montajlanabildiği için pratik ve ekonomik bir yöntem olarak kabul edilmektedir.

Estetik görüntü sağlar: Günümüzde artık yapılar hem işlevsel hem de estetik bir biçimde tasarlanmaktadır. Sandviç panel sistemleri de yapıların estetik görünmesi için sıklıkla kullanılmaktadır. Farklı tasarımlar yaratmak istiyorsanız, sandviç panellerden faydalanabilirsiniz.

Yangına dirençlidir: Sandviç panel sistemleri, olası yangın durumlarında yangının büyümesini geciktirmektedir. Yangına oldukça dirençli olan bu yapı malzemesi sayesinde hem can hem de mal güvenliği koruma altına alınabilmektedir.

Sızdırmaz özelliğe sahiptir: Sandviç paneller, hem su hem de hava sızmasına karşı dirençlidir. Yağmur ve kar gibi doğa olaylarında bu paneller su yalıtımı da sağlar. Bununla beraber nem ve küf oluşumlarına da engel olur.

Yapıların gürültüsüz olmasını sağlar: Günümüzde kalabalıklaşan kentlerin en önemli problemlerinden birisi de gürültüdür. İnsanların konforuna direkt olarak olumsuz etki eden gürültü, sandviç panel sistemleri sayesinde kolaylıkla engellenebilir.

Eğer yapılarınıza sandviç panel sistemi ihtiyacınız varsa, bizimle iletişime geçerek bu paneller hakkında bilgi alabilirsiniz. SNK Yapı Market İstanbul olarak sizlere en iyi sandviç panel çözümlerini sunuyoruz. Bu ürünlerin montajına ihtiyaç duyduğunuz zaman ise SNK Yapı Çözümleri şirketimiz ile iletişime geçebilirsiniz.