Proje Bazlı Toptan İhtiyaçlarınız İçin Lütfen İletişime Geçin +90 312 474 10 20
Gizlilik Politikası Şartlar ve Koşullar Hakkımızda

Şarj Cihazı Firması

Pil, elektrik devreleri, akü, güneş panelleri, rüzgâr tribünleri gibi içerisinde bulunan kimyasallar ya da dışarıdan aldığı güç ile elektrik üretme yarayan aletler hayatımızı kolaylaştırmak için her daim ve her alanda kullandığımız ürünlerdir. Bu ürünlerin neredeyse tamamında mantık artı ve eksi kutuplar arasında elektron akışı sağlanarak elektrik üretmek şeklindedir. En basit şekliyle şarj etmek, elektrik depolamak anlamına gelmektedir. Yani yukarıda bahsi geçen devrelerin tekrar doldurulabilir ya da elde etmiş oldukları enerjinin depolayabilir olmaları için şarj cihazları gerekmektedir. Bu nedenle şarj cihazı firmaları elektrik üretimi sağlayan araçlar için depolama yapmak üzere şarj cihazlarını üretmekte ve piyasaya sunmaktadır.

Şarj Cihazı Nedir?

 Şarj cihazı kullandığımız birçok ürün için yeniden doldurma yani yeniden elektrik yükleme yapan bir aparattır. Doldurma işlemi esnasında voltaj, akım ve süre kriterlerine uymak gerekmektedir. Şarj cihazı denilince aklımıza ilk olarak cep telefonu şarjları gelmektedir. Çünkü günlük hayatımızda en çok kullandığımız, ihtiyaç duyduğumuz şarj aleti budur. Oysaki şarj cihazları birçok ürün için hizmet sağlayabilmektedir. Örneğin birçok akü ve pil şarj cihazı ile doldurulmaktadır. Bazı şarj cihazları birkaç aleti aynı anda dolum yapabilecek özellikte, yani ortak şarj cihazı mantığındadır. Şarj kontrol cihazı ise solar enerji sistemlerinde güneş panellerinden gelen elektrik akımını kontrollü bir biçimde aküye dolduran bir cihazdır. Kuzaytepe Enerji olarak şarj kontrol cihazlarının düzenli enerji sağlamak, voltaj düzenlemek ve akımı ilgili yerlere iletmek açısından büyük bir önemi olduğunu belirtmek isteriz.  

Solar şarj kontrol cihazı seçilirken güneş panelinden gelen akım ve toplam güneş paneli gücüne, akü sayısına ve çeşidine bakılarak seçimi yapılmalıdır. Bu ürün gelen akımı ve voltajı dengeleyerek, aküler doluncaya kadar enerjiyi akülere gönderir. Dolumdan sonra akımı keserek aküleri fazla şarja tabii tutmaz ve akülerin ömrünün uzun olmasına imkân tanır. Bu nedenle şarj cihazı firması tarafından üretilen kaliteli ürünler güneş enerjisi sisteminin performansını ve ömrünü büyük oranda uzatır. Ekranlı bir şarj cihazı seçerseniz, multimetre ile ölçüm yapmak zorunda kalmaz, ekrandan voltajı anlık olarak takip edebilirsiniz. Voltajın takip edilmesi belirli bir seviyenin altına düşmemesi ve aküleri olumsuz etkilememesi açısından önemlidir. Ayrıca ekrandan gelen voltaj ve akımı görebileceğiniz için, panellerde veya bağlantılarda bir aksaklık olup olmadığını da kolaylıkla tespit edebilirsiniz. Şarj cihazı firması bu nedenle genellikle ekranlı ürünlere ağırlık vermektedir.