Proje Bazlı Toptan İhtiyaçlarınız İçin Lütfen İletişime Geçin +90 312 474 10 20
Gizlilik Politikası Şartlar ve Koşullar Hakkımızda

Yastıklarla Tasarım İpuçları

pastedGraphic.png

Yastıklarla Oturma Odanızı Nasıl Dekore Edilir?

Oturma odanız biraz yaşlı ve yorgun mu görünüyor? Oturma odaları genellikle “eşya” için bir çöplük haline gelir ve sürekli aşınma ve yıpranma onları biraz pasaklı gösterip aşağı akabilir. Genellikle oturma odanızı yeniden dekore etme görevi çok eskiden kabul edilir, bu nedenle eski kanepenizi yeniden boyamaya, yeniden halıya batırmaya ya da yeniden yerleştirmeye takılmadan önce, odanızı çekiştirmek için birkaç yastık kullanma fikrini düşünün. .

Doğru seçilirse, yastıklar bir odanın tüm unsurlarını bir araya getirebilir ve bir zamanlar meşgul veya uyumsuz bir odaya bile uyum sağlayabilir. Odanız için doğru yastıkları seçmek çok zor olabilir ve yanlış anlaşılması kolaydır. 

Adım 1: Eğer minderleriniz kanepenize uyuyorsa, onları atın!

Eğer yastıklarınız kanepenize uyuyorsa, lütfen kendinize bir iyilik yapın ve derhal yardım için bağış yapın. Oturma odanıza yastıklar eklemek, bir odaya renk ve doku eklemek için mükemmel bir fırsattır. Kanepenize uygun yastıklar olması, doğrudan kanepeye karışıp topaklı bir mobilya parçası gibi görünecekleri için büyük bir atıktır. Odanızdaki diğer renkleri tamamlayan ve koltuğunuzun rengiyle iyi bir şekilde uyuşan yastıklar eklerseniz, duvarlarınıza yeni bir sanat eseri eklemek kadar etkili olabilir.

Adım 2: Renk paletinizi seçin

Bu, muhtemelen gerçek yastıkları kendi seçmekten çok, sürecinizde en önemli adımdır. Bunun nedeni, eğer dikkatli bir şekilde seçilirse, yastıklarınızın odanızdaki tüm unsurları bir araya getirip şık ve uyumlu bir görünüm oluşturmasına yardımcı olabilir.

Genellikle oturma odaları birçok renk ve desenle doludur. Duvarlarınızın rengi, perdelerinizdeki desenler, duvarınızda asılı sanat eserleri, ayrıca sehpalar, vazolar, çiniler veya diğer biblolar hepsi odanıza renk ve doku katar. Oturma odanızda mevcut olan renklere dayanarak yastıklarınızı seçmek, odadaki tüm iş yoğunluğunu zarif bir şekilde bir araya getirebilir ve yardımcı olabilir birbirlerine karşı çalışmak yerine, birbirlerini tamamlayacak var olan renkler seçebilirsiniz.

Adım 3: Bir koltukta kaç tane yastık olmasına karar vermek

Satın almanız gereken minder miktarı tercih ettiğiniz odanın tarzına bağlıdır. Derin renkler ile daha geleneksel tarzdaki salon salonunu seviyorsanız, çok sayıda minderlere yapışmalısınız. Şimdilik, oturma odanızın geleneksel mi, modern mi nasıl görüneceğine karar verin. 

Adım 4: Minderlerinizin boyutunu ve şeklini seçme

Çoğu kişi standart 18in x 18in veya 20in x 20in kare yastıkları seçer ve tüm yastıklarını aynı şekilde alırlar. Bir kez daha, bunu yaparsanız, seçiminize biraz derinlik ekleme fırsatı kaçırıyorsunuz. Eğer tüm yastıklarınız aynı boyda ise, klinik fakat sıkıcı görünmeye başlayabilir.

Yastıklarınızın boyutunu ve şeklini karıştırmayı düşünün. Aynı desenli malzemeden iki farklı boyutta minder satın alabilir ve daha sonra bazı düz renkler ekleyebilirsiniz. Alternatif olarak, renk paletinize tanımlama ve yapıştırma konusunda gerçekten başarılıysanız, 4-5 farklı minder satın alabilir ve bunları birbirine çok iyi uymasını sağlayabilirsiniz.