Proje Bazlı Toptan İhtiyaçlarınız İçin Lütfen İletişime Geçin +90 312 474 10 20
Gizlilik Politikası Şartlar ve Koşullar Hakkımızda

Yazlık İç Tasarım Oluşturmak için 7 En İyi İpuçları

pastedGraphic.png

Rahat geleneksel yazlık iç tasarım

Kırsal yaşamın sadeliğinden doğan bu evlerin biraz rustik bir parlaması ile birçok seçeneği var. Bağbozumu cazibesi, konforu ve sofistike ile dolu bir iç mekan için başka yere bakmayın. 

  1. Modern yazlık iç dizaynı

Yulaf ezmesi, beyaz veya kirli beyaz gibi nötr bir duvar rengiyle başlayın. Yazlık iç tasarıma sahip evler genellikle daha küçük odalara havadar bir his veren aydınlık birleştirici bir palete sahiptir. Dengeli bir kontrast için bir veya iki daha koyu mobilya parçası ekleyin.

Ahşap zeminler, geleneksel bir kulübenin hafif duvarlarına hoş bir kontrast verebilir. Bununla birlikte, zemin duvara benzer bir gölge ise, görsel derinlik eklemek için koyu renkli saçmalar ve mobilyalar kullanın.

  1. Ahşap ile rahat iç tasarım

Yazlık tarzı dekor ve mobilyalar ilginç olma eğilimindedir çünkü yaşadıkları hayatın hikayesini anlatırlar. Farklı tasarım dönemlerine ait yıpranmış eski ve antika eşyalar, rahat stile biraz gelişmişlik kattığı için çok önemlidir.

  1. Ahşap Mobilya

Yenilenmiş, yıpranmış veya boyanmış ahşap her zaman bir kulübenin iç tasarımına sahiptir. Koyu doğal ahşap, başka bir renk eklemeden evlerine derinlik ve kontrast eklemek isteyenler için mükemmel bir alternatiftir. Benzer şekilde, yıpranmış veya boyanmış ahşap renk ekleyebilir ve beyaz tabanını parçalayabilirsiniz.

Klasik beyaz tersane panelleri, yazlık tasarım fikirleri koleksiyonunuza eklemek için suni ahşap bir kaplamadan faydalansanız bile gerekli bir ahşap unsurdur. Bu lambri trendi dış kaplama olarak ve çağdaş ev tasarımlarında da popülerdir.

  1. Desenli Tekstil

Bir desen karışımı bir zorunluluktur! Yazlık iç tasarımı bir hayatın koleksiyonunu andırdığından, tüm desen stilleri açıktır. Yazlık evler, çiçek ve çizgili karışımıyla sıkça tercih edilen, farklı tekstillerle deneme yapmak için mükemmeldir.

Kendi başınıza dengeli bir renk kombinasyonu bulmak zor olabilir, ancak yazlık tasarım fikirleri konusunda size yol göstermek için ilham verici görüntüler kullanın.

  1. Kitapları Sevmek Gerekir

Hevesli bir okuyucu olmasanız bile, bir kitaplık yazlık eve mükemmel uyum sağlar. Alternatif olarak, en sevdiğiniz kır evi tarzında bir dekor sergilemek için antika rafı kullanın.

Ayrıca, faydalı eşyaların veya en sevdiğiniz eski eserlerin sergilenmesi için mutfakta veya banyoda kitaplık benzeri dolaplar da kullanabilirsiniz. En önemlisi, raflarda aynı boya rengini kullanarak kitaplığın duvarlarla karışmasına izin verin. Bu yaklaşım, dekorunuzu daha da popüler yapacak.

  1. Antika Işıklandırmalar

Dekoratif klasik pirinç ve porselen kolye ve avizeler, yazlık iç tasarıma güzel bir uyum sağlar, ancak aynı zamanda daha modern aydınlatma armatürleriyle de rahatça yaşar. Diğer dekor öğelerinde olduğu gibi, doğru görünümü elde etmek için farklı dönemlerden karıştırıp eşleştirebilirsiniz.

Sıcak ışık, en üst düzeyde rahat oda oluşturmak için çok önemlidir, bu nedenle katmanlı aydınlatmayı oluşturmak için aydınlatmanızı karıştırın: genel aydınlatma, görev aydınlatması, odak aydınlatması ve dekoratif ışıkların hepsi eşit derecede önemlidir.

  1. Renkli yazlık tasarım dekor

Yazlık tarzı dekorunuzun denize düşmeden harika görünmesini sağlamak için bu stil ipuçlarını kullanın. En iyi ürünleri seçin ve uyumlu bir görünüm elde etmek için bunları iki, üç veya beş set halinde düzenleyin.

Konforlu odalar ve aile odaklı yaşam, kır evi tarzının kalbinde yer almaktadır. Bu yüzden evinizi, ailenizin kalbi ile dekore edin ve tasarlayın.